پیست بین المللی اسکی دیزین

dizin ski resort 700_560

در سال 1342 یک گروه خارجی به سرپرستی آقای کاظم گیلانپور که خود از قهرمانان اسکی آن دوره بود، درحالیکه به دنبال کشف معدن بودند این منطقه را شناسایی کرده و به عنوان پیست اسکی معرفی نمودند. در سال 1343 تنها یک تله اسکی سیار نصب شد. بهره برداری، تجهیز و تاسیس برخی امکانات پیست تا سال 1348 ادامه داشت تا در سال 1351 تکمیل و آماده استفاده شد.

پیست اسکی دیزین در 75 کیلومتری کرج و 6 کیلومتری روستای ولایت رود در جاده کرج – چالوس واقع شده است. روستای ولایت رود بدلیل وجود پیست اسکی و همچنین دره ولایت رود، کوه ها و دشت های آن به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است. پیست اسکی دیزین هم اکنون مهم ترین و اولین پیست اسکی ایران است که موفق به اخذ تائیدیه فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات بین المللی شده است. این پیست از امکانات آموزشی و زمین های تنیس، والیبال، زمین بازی کودکان، اسکی روی چمن و ارتفاعات مناسب برای کوهپیمایی و اسب سواری برخوردار است. 3 مسیر تله کابین، 2 تله سیژ، 23 پیست اسکی و 7 تله اسکی بشقابی در این پیست وجود دارد. همچنین امکانات رفاهی آن شامل 2 هتل، 19 کلبه و 5 رستوران می باشد. این پیست هرساله میزبان مسابقات جهانی، آسیایی و داخلی است.

اگر به عنوان بازدید کننده قصد مراجعه به این پیست را داشتید بهتر است به آژانس های برگزارکننده تورهای پیست مراجعه کنید. این پیست اسکی تأثیر چشم گیری در رونق گردشگری منطقه داشته به طوری که هتل امیرکبیر کرج هر ساله درماه های مناسب برای اسکی میزبان گردشگران خارجی علی الخصوص عمانی و بازدیدکنندگان داخلی است.

خانهباشگاه مشتریانرزرو سریع